A leto máme za sebou

jamesdk brncalka

A máme to tu zas. Slnkom vyhriate skaly a lezenie v krátkom tričku sú opäť za nami.
V klube sa však v lete neleňošilo. Všetky naše tradičné akcie sa bez väčších problémov uskutočnili a utužili opäť toho nášho mŕtveho klubového ducha.
Leto sme odštartovali stretnutím na Popradskom plese, po ktorom sa ľudia rozpŕchli kade tade nielen po dovolenkách. Navštívil sa nielen Ararat, Matterhorn, Kazbek no i viaceré zahraničné skalkárske oblasti. Následne nechýbali akcie ako Deň na špagáte, Beh do Choča, Horolezecký duatlon, klubový metodický deň a na záver sme „leto“ uzavreli vo VT na Brnčalke. A ako nám tam vlastne bolo?
Počasie nám klasicky vybavil Maťo M. a tak sa už v piatok pred obedom po čerstvom daždi začínalo prvé lezenie. Nakoľko vačšina stien bola stále mokrá, vybrali sme si ľahšiu cestu na Koziu kôpku (3), ktorú sme zavŕšili vrcholom po nepríjemných mokrých trávach. Našťastie slniečko pražilo a v lezení sa pokračovalo v ceste „Kútom (6)“. Večer kde sa človek pozrel, tam kubínčania a kubínčanky. Niektoré priamo z kubínskeho ARO. Debaty museli byť o to opatrnejšie. Snažili sme sa ich naverbovať do klubu, ale strach u nich zvíťazil. Neviem či z lezenia, alebo z nás. Ďalej sa riešili lezecké cesty, parťáci, materiál, skúšali prilby i čo to sa potancovalo a lezeckého pospomínalo. V sobotu síce hlásili silný vietor, ale ten si nedovolil do kubínčanov fúkať a tak čakalo všetky partie krásne lezenie na slnku. Vačšina z nás sa vybrala na začiatok „čítať“ do cesty „Cez knihu“ na Žeruchách. Pre niektorých to bolo ich prvé tatranské lezenie, ale zvládli to bravúrne. Niektorí pokračovali hrebeňom až na vrchol Kozieho štítu a mávali stadiaľ na Jastrabku, kde sa práve ukončil boj s vegetariánmi v ceste „Smrť vegetariánom“. Ondrovi sa síce podarilo prebiť kľúčovú platňu (pocitovo 6+), ale vegetariáni nás nalákali na mäso a zišli sme z cesty v tretej dĺžke (zistené dodatočné v tomto článku). Tu vznikla nová, kde tu olezená línia, zakončená machovým šestkovým previsom. Nakoľko sme Koziu kôpku „ospevovali“ pár teplými slovami, viacerí z klubu si ju dopriali ako čerešničku na záver soboty. Večer sa ešte „U Bélu“ zišla partička muzikantov, ktorá zlepšila sklesnutú náladu z nedeľnej predpovedi počasia.
Týmto ďakujeme mestu Dolný Kubín opätovne za podporu nášho klubového tatranského sústredenia.
Fotky z akcie nájdete klasicky v galérii. A čo v bude 2024? Nechajte sa prekvapiť..

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *