V Tatrách boli samé prvenstvá

Posledná klubová akcia sa niesla v duchu tatranských prvenstiev. Vačšina z nich bola neplánovaná no o to krajšia. Poďme teda k veci. Niektorí nedočkaví členovia sa vybrali do Tatier už v štvrtok večer, kde premýšľali čo poliezť v piatok, keď hlásia dokonalé lezecké počasie. Samozrejme sa nič nevymyslelo a rovnaká debata pokračovala aj na raňajkách.
Ráno prišli ženské posily, ktorým hneď na chrbát pristál lezecký matroš a šup sa na nástup.
Vyhrala to Volia veža. Alebo žeby Žabák? Ani sám Maťo s Emkou netušili kde pôjdu. Idzem-nejdzem nakoniec z toho bolo idzem a tak Maťo berie Emku na jej prvé tatranské lezenie na „Žabáka (III+)“.
Aj napriek nejakému tomu snehu a obávanému zlaňáku to tam hravo zvládli a stihli pozrieť aj zaujímavé divadlo správania turistov na snehu na Chate pod Rysmi.
Majco, Tamarka, Jaro, Zuzka končíme na Volovke. Jaro vyberá pomerne novú cestu „Machnikova cesta (V)“, ktorú či chce či nechce ťahá aj cez časť cesty „Košická platňa (VI-VII)“. Ej či tam padlo veľa pekných rýdzich slov.
Nakoniec to bola jeho prvá cesta danej obtiažnosti v Tatrách. Majcovi sa ešte málilo a tak sa nám podarilo vyliezť aj Stanislawskeho cestu (V). Tam sa s tým Tamča so Zuzkou nepárali a prvý krát v tatrách ťahali cestu po vlastnom istení.
Plní zážitkov sa vraciame na chatu, kde nás už čaká plný stôl dobre naladených kubínčanov. Opäť raz tip top partia. Ešte aj kuchár bol z Kubína, no aká parádička. Pripíjame si na všetky tie dnešné prvenstvá a snažíme sa vyšúchať na telefónoch čo najlepšiu predpoveď na ďalší deň. Ten dážď sa však usmieva v každej. Odhodlanie to však nezmenilo a je jasné, že liezť sa pôjde.
Vyhráva to Ostrva nielen pre možnosť rýchleho ústupu. Ráno sa rozrastáme o ďalších našich lezcov a v dobrej nálade prichádzame pod cesty „Augustová (V+)“ a „Aprílová (V)“.
Niektorí rovno pokračujú nepríjemným žľabom na Ihlu v Ostrve, iní zas rovno z chaty išli na turistiku.
Nakoľko nám pribudlo zopár tatranských nováčikov, začíname metodickým okienkom, kde prusik je náš kamarát.
Potom sa rozhadzujeme do piatich lezeckých trojíc a hor sa do toho. Všade len mŕtvy Horolezecký klub James DK, aká krása. Pre niektorých členov sú to dnes prvé dotyky s tatranskou žulou, pre iných zas ukážková vzájomná pomoc medzi lezeckými družstvami a pre ďalších spytovanie si svedomia z predošlého večera.
Tamarke a Bajďovi sa zas tak zapáčilo ťahanie, že to dnes celé prebili na prvom konci lana. Opäť raz poprvé. Každý si prišiel na svoje aj napriek tej černote na oblohe. Všetci doliezame až na Zadnú Ostrvu.
Nakoľko ten boh je horolezec, počkal kým si ešte niektorí doprajú dodatočne aj „Ihlu v Ostrve“. Začína nám pršať, keď poslední dorazia na chatu. Nádherne naplánované.
Večer sa opätovne unášal v skvelej atmosfére, spoločenských hrách i vášnivých lezeckých i nelezeckých debatách.
Ďakujeme mestu Dolný Kubín za podporu, ale aj všetkým zúčasteným za super akciu. Tešíme sa na ďalšiu tatranskú akciu (predbežne 13-15.10). Nejaké fotky z akcie sú klasicky v albume na webe.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *