ORAVSKÝ HOROLEZECKÝ DUATLON

Horolezecký duatlón má v našom klube bohatú viac ako 30 ročnú históriu. Táto stránka je venovaná nielen histórii preteku, ale aj aby sme nezabudli ako bolo a ako bude – kým sa budeme stretávať. 

Jedná sa o tradičný klubový pretek jednotlivcov, ktorý sa skladá z bežeckej (chodeckej) a lezeckej časti. Štart bežeckej časti je na lúke za vrcholom Brezovec. Beží sa snáď najkrašími hrebňmi dolnej Oravy. Trať nie je značená, beží sa ale prevažne po červenej turistickej značke smer Malatiná, Veľké Borové, Malé Borové smer kopec Kopec, pod vrcholovým stúpaním treba odbočiť z červenej značky doprava traverzom do Zuberca na modrú značku (pozri druhú mapku nižšie), cez hlavnú cestu, potok a posledné male stúpanie ponad družstvo až na zubereckú Vápenku (posledná mapka).

Dĺžka trate je cca 30 km, prevýšenie približne +1000m. Do 30 min po dobehnutí nastúpi každý účastník na lezeckú časť. Lezú sa 3 cesty na čas s horným lanom. Cesty lezené v tomto ročníku bud určené priamo na mieste, obtiažnosť rádovo 4, 5 a 6 UIAA. Cesty sa lezú na rýchlosť.

Mapa trate

Výsledky

OHD – Ročník 2022 (PDF)
OHD – Ročník 2021
OHD – Ročník 2014
OHD – Ročník 2013
OHD – Ročník 2012
OHD – Ročník 2007