skalnata-chata

Ani sme sa nenazdali a akcia na Skalnatej chate je opätovne za nami. A ako nakoniec bolo?
Maťo nám klasicky vybavil počasie a geniálne načasované okno medzi zlým počasím. Tak sme sa mohli smelo vybrať niečo poliezť. Po prepršanom štvrtku šiel v piatok prvý krát poliezť len náš tatranský nováčik Andrej a to na Huncovský štít Spišskú cestu. My ostatní sme sa pomaly doterigali do večerných hodín na chatu. Porozumovali sme, pospomínali a rozhodli sa, že na základe nádhernej sobotnej predpovede si spolu prejdeme klenot tatier – Vidlový hrebeň.
Prvá čulá skupina vyráža o 8mej pešo na Lomničák, kde sa cestou pripája aj skupinka sedačková. Vrchol Lomničáku zachvíľu ovládol HK James DK. K nástupu na Vidlák bolo dosť mokro a nepríjemne a tak hádžeme rýchly zlaňák. V štyroch skupinách (Jožko L., Bajďo + Jaro, Maro + Rado, Emka, Andrej + Jožko Č., Tamarka, Ohňo), následne naliezame na hrebeň. Hodnotíme, že ponáhľať sa nieje vôbec kam a tak volíme cestu prevažne štandových dĺžok. Jožko so zakladacou pomôckou priamo na ruke, nalieza prvý a my ho po chvíli všetci nasledujeme. Prichádzajú vzdušné pasáže a s ními aj jemný strach v tvárach niektorých. Bojujú ale nakoniec s úsmevom na tvárach všetci doliezajú. Keby len s úsmevom, ale aj spevom štýlu „Ó Čabo …“, kde sa meno figuranta vždy obmieňalo. To už je raz tak, keď sa stretne na jednom mieste opätovne perfektná partia a nieje to len o tom lezení.
Počasie nám robí divadlo a celý čas sa hrá s oblakmi, hmlou ale aj slnkom. Ako si tak lezieme, prídu nás na celú dolinu pozdraviť z Lomničáku aj Lenka s Rasťom. Po asi dvoch hodinách na hrebeni prišli aj otázky typu a už sme v polke, že? Nepotešila ich odpoveď, keď zistili, že dnes to vypadá na západ slnka na Kežmaráku. Ducha však nikto nestratil a aj napriek metodickému okienku priamo na hrebeni, postupujeme ďalej. V jednej pasáži, kde padli tri rôzne názory kade presne ďalej, volíme aj možnosť priateľa na telefóne. Bez menších problémov a pribúdajúcej únave lezcov, to už dobojúvame a tak ako bolo spomenuté, užívame si nádherný západ slnka na Kežmaráku. Za svitu čeloviek schádzame dole bezpečnejšiou cestou cez Huncovský štít. Vďaka Lenke a skupine prespávajúcich dievčať, ale aj chatárovi, nás aj napriek neskorej hodine čaká na chate jedlo a občerstvenie. V nedeľu sa akékoľvek lezecké ambície rozplynuli kvôli príchodu zlého počasia a tak oficiálne balíme. Ďakujeme všetkým zúčastnením, ale aj mestu Dolný Kubín za podporu. Nejaké fotky z akcie nájdete klasicky v Galérii na našej stránke.

Deň na Špagáte 20.-21.8. 2021 – prihlasovanie

Milí všetci, ak chcete mať istotu trička v správnej veľkosti, vyplňte formulár tu forms.gle/sMDVoAj1KZww8QgK6 do polnoci 11.8. Ak to stihnete, štartovné 8€. Po 12.8. bez prihlásenia štartovné 10€, tričká sa nebudú už dať…

Nový web oficiálne spustený

Dneska oficiálne spúšťame náš nový web www.jamesdk.sk, ktorý by mal do dnešnej modernej doby priniesť kúsok viac modernizácie aj pre náš klub. Dúfame, že nám bude verne slúžiť a zjednodušovať nielen klubovú komunikáciu.…